EuroTürk Assist  Paket Detayı

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Madde 1-EUROTÜRK ASSİST , İşbu Yol Yardımı Sözleşmesiyle, Sözleşme Sahibinin, Tüm SılaYolu Güzergahı üzeri olan Ülkeleri’nde ve Türkiye’nin 81 ilinde aracıyla ilgili karşılaştığı sorunlarda aşağıdaki hizmetleri ÜCRETSİZ olarak Sözleşme Sahibine verir;    

 

OTO CEKİÇİ HİZMETİ.

Aşağıda belirtilen hizmetler ve Sözleşme şartları yol kenaraı yardım paketi içersindeki hizmetleri kapsamaktadır.

Sadece Oto çekici hizmetleri aşağıda belirtilen hususların dışındadır.

 

1.Tüm SılaYolu Güzergahı Belçika, Hollanda, Almanya,Avusturya, Slovenya,Hırvatistan,Sırbistan, Macaristan, Makedonya,Yunanistan,Bulgaristan ve Türkiye’nin 81 ilinde 7/24 Yol Yardımı

2. Oto Çekici hizmeti sadece bozulan aracın bulunduğu noktadan en yakın servise çekilmesini kapsar. (Aracın yerinde tamir edilmesi, Konaklama, Geri dönüş gibi v.s hizmetleri kapsamaz. )

 

 

YOL KENARI YARDIM HİZMETİ
1) Tüm SılaYolu Güzergahı Avusturya, Slovenya,Hırvatistan,Sırbistan, Macaristan, Makedonya,Yunanistan,Bulgaristan ve Türkiye’nin 81 ilinde 7/24 Yol Yardımı
2) Yol üstü tamir edilebilecek hasarlarda, EuropaTürkAssist Mobil Servisi, aracınızın bulunduğu noktaya yaklaşık iki (2) saat içerisinde gelerek hasarı giderir. (yol kenarı yardım paketi için geçerlidir.)
3) Yol üstü tamir edilemeyecek hasarlarda, Aracınız en yakın Tamirciye çekilir
4) Sözleşme Sahibi ve Sözleşmede yazan Aile fertleri, Kaza veya Arıza sonrası tamir süresince Otelde Ücretsiz konaklar. (30 Euro/Kişi/ Gece, Maximum 3 Gece) 
5) Sözleşme Sahibine, 3 güne kadar, Anlaşmalı Kurumlardan Kiralık Araç tahsis edilir (Sözleşme Sahibi geçerli bir kredi kartına sahip olma ve Araç kiralama şirketinin kurallarına uyması taktirinde) (30 Euro/Günlük, Maximum 3 Gün) 

6) Sözleşme Sahibinin Aracı, Kaza sonrası tamir edilemeyecek durumda ise, Aracın Gümrüğe Kati Terk için prosedür başlatılır ve/ veya Avrupa’daki sigorta şirketinin anlaşmalı Otoparkına çekilir. (Sözleşme Sahibini başka bir yol yardım üyeliği veya sigortasının olması durumunda bilgilerini EuropaTürkAssist’e verir)


7) (Madde 6 için geçerli )Sözleşme Sahibi ve Sözleşmede yazan Aile fertleri, Yaşadıkları Ülkeye dönmeyi planladıkları tarihte geri dönüşü organize edilir. Ulaşım 500 km ye kadar olan mesafelerde otobüs veya Tren bileti 500 km den uzak mesafelerde  Ücretsiz ekonomik Geri Dönüş Uçak Bileti alınır.

İşbu Yol Yardımı Sözleşmesinin Süresi:   
Madde 2:

Sözleşmenin süresi, sözleşmede aksi belirtilmedikçe EUROTÜRKASSİST Yol Yardım Paketinin satın alındığı (paket ücretinin EuroTürkAssist hesaplarına geçtiği gün, www.euroturkassist.com adresinden Sanal Pos ya da PayPal ile satın alma işleminin yapıldığı gün ya da EUROTÜRK ASSİST Satış Temsilcilerine Sözleşme sırasında nakit ödendiği gün ya da temsilcilerin hesaplarına gönderildiği gün) gün 1.gün olmak üzere 14.gün başlar ve bir sonraki yılın aynı günü de dahil olmak üzere bir yıl boyunca geçerli olur. Ayrıca Sözleşme Sahibi, Sözleşme Süresini yukarıda belirtilen 14.günden erken olmamak şartıyla, 1 yıl içinde istediği tarihte başlatabilir. Bu durumda sözleşme süresi başlangıç tarihinden itibaren bir yıl sonra sona erer.

Yol Yardım Sözleşmesi Süresince Ücretsiz Yararlanılabilecek

Hizmetler:  

Madde 3:

Sözleşme Sahibi, Sözleşme süresince aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilir:  A) İndirimli Rent-A-Car Hizmeti Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Rent-A-Car firmalarından indirimli araç kiralaması için yönlendirme yapılır. Kiralama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir. 
B) İndirimli Konaklama Hizmeti Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Otellerden indirimli konaklama hizmeti alabilmesi için yönlendirme yapılır. Konaklama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir.
C) Taksi Yönlendirmesi Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Taksi Duraklarından taksi yönlendirmesi yapılır. Taksi ücreti Sözleşme Sahibine aittir.  D) Hava – Yol – Kaza Durumu Bilgisi Sözleşme Sahibi talep ederse, Tüm Avrupa ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki hava, yol, kaza durumu bilgisi ile ilgili desteğe gereksinimi olduğu durumlarda EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla bu bilgiler Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.
E) Otomotiv Yetkili Servis Ve Bayileri Sözleşme Sahibi talep ederse, Otomotiv yetkili servis ve bayileri hakkında desteğe gereksinimi olduğu durumlarda EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla bu bilgiler Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.
F) Ulaşım Araçları İle İlgili Bilgiler ve İndirimli Rezervasyon İmkânı Sözleşme Sahibi talep ederse, havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları seferleri, Rent-a-car şirketleri ile ilgili adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan firmalardan indirimli rezervasyon yapılır. Kullanılan ulaşım aracının ücreti Sözleşme Sahibine aittir.
G) Restoranlar ve Eğlence Merkezleri İle İlgili Bilgiler ve İndirimli Rezervasyon İmkânı Sözleşme Sahibi talep ederse, çeşitli restoran ve eğlence merkezleri hakkında adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan restoran ve eğlence merkezlerinden indirimli rezervasyon yapılır. Restoran ve Eğlence Merkezi ile ilgili tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.
H) Turistik Bilgiler Sözleşme Sahibi talep ederse, seyahatler, ülkelere giriş ile ilgili yasal zorunluluklar, gümrük işlemleri ve sağlık koşulları hakkındaki bilgiler; seyahat acenteleri, turizm ofisleri, turist rehberleri, turizm polisi, büyükelçilik ve konsolosluklar, vize ve pasaport işlemleri ile ilgili bilgiler EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.  İ) Çiçek Gönderimi Organizasyonu Sözleşme Sahibi talep ederse, Türkiye Cumhuriyetindeki Çiçekçilerin adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan Çiçekçilerden indirimli çiçek gönderme organizasyonu yapılır. Çiçek gönderimi ile ilgili tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.
J) Kültürel Faaliyetler İle İlgili Bilgiler Sözleşme Sahibi talep ederse, opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro ve sinema ile ilgili bilgiler, EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılır. Bu faaliyetlere ilişkin tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.  K) İndirimli Konaklama Hizmeti: Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı otellerden indirim konaklama hizmeti alabilmesi için yönlendirme yapılır. Konaklama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir.  L) Hukuk Danışmanlığı Hizmeti: Sözleşme Sahibinin Kaza/Arıza sonrası Hukuki Hizmete İhtiyaç duyması halinde Hukuki Destek verilir.  (1 Defaya mahsus üçretsizdir)    
İş bu Sözleşme de geçen hizmetler 'Belçika, Hollanda, Almanya , İngiltere, İsveç, İsviçre ,Danimarka, Fransa, İtalya gibi ülkelerde yıl boyunca 7/24 hizmet verilmemektedir yoktur.Kapsam dışıdır.

EuroTürkassist Yol yardım hizmetleri Yıl boyunca Sadece SılaYolu güzergahı üzerinde SılaYolculuğu seyahati esnasında geçerlidir.

 

Genel Koşullar: 
Madde 4- Herhangi bir talep halinde EUROTÜRK ASSİST sorumluluğu, tazminat veya menfaat talep eden Sözleşme Sahibinin işbu sözleşme koşullarına uymakta olmaları koşuluna bağlıdır.     

Sözleşme Sahibi;   
A) Zararı asgariye indirmek için tüm makul tedbirleri alacaktır.
B) İstenen menfaatleri belirten talebi bildirmek için EUROTÜRK ASSİST en kısa zamanda bilgi verecektir.
C) EUROTÜRK ASSİST gerekli tüm bilgi ve belgeyi en geç 48 Saat içinde temin edecektir. D) Hiçbir ödeme, taahhüt, teklif veya sorumluluk kabulünde bulunmayacaktır. Aksi halde EUROTÜRK ASSİST, işbu Sözleşme ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerden kaçınabilir.

Yol Yardım Sözleşmesinin Geçerli Olmayacağı Haller: 

Madde 5-

Dolaylı ya da dolaysız olarak aşağıdaki durumlardan meydana gelebilecek vakalar işbu Yol Yardım Sözleşmesinin kapsamı dışındadır:  
A) Bu sözleşme kapsamında EUROTÜRK ASSİST Yol Yardım Paketi satın alınırken bildirilen, Sözleşme Sahibinin veya başka bir kişinin hileli hareketleri,
B) Sel, deprem, volkanik patlamalar, heyelan, fırtına ve meteor düşmesi gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkan durumlar,
C) Harp ve harp niteliğindeki harekât, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç karışıklıklar, D) Terörle Mücadele Kanunu’nda belirtilen terör eylemleri ve sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler,

E) Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj,
F) Silahlı kuvvetler veya güvenlik kuvvetleri veya örgütlerinin harekâtı, G) Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarma hali müstesna olmak üzere, Sözleşme Sahibinin kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması,

H) Sözleşme Sahibinin kasıtlı harekeleri,
İ) Tıbbi reçete dışında alınan alkol, ilaçlar, zehirli maddeler, uyuşturucular veya tıbbi ürünlerin gönüllü tüketimi ile ortaya çıkan hastalıklar veya patolojik durumlar,
J) Sözleşmenin geçerlilik tarihleri arasında, Yol Yardım Paketi satın alınırken bildirilen seyahat başlangıç tarihinden önce var olduğu yetkili bir doktor tarafından tespit edilen tıbbi bir durum veya bu duruma bağlı olarak ortaya çıkan akut kriz,
K) İntihar veya intihar teşebbüsü,
L) Akıl hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar, M) Bu bentte belirtilen sporların yapılması ; Hangi türden olursa olsun her türlü yarış, Ralli veya benzeri denemeler, Olta balıkçılığı dışında av faaliyetleri, Tüplü ve serbest derin dalışlar, Umumi yolcu taşımacılığı için tasarlanmamış deniz araçlarıyla uluslararası sularda dolaşma, Binicilik, Dağcılık, Atış talimleri, Boks, Ne türden olursa olsun güreş sporları, Dövüşme sanatları, Paraşütçülük, Sıcak hava balonculuğu, Serbest düşme, Yamaç paraşütü ve genel olarak tehlikeli olduğu bilinen her türlü spor veya eğlence faaliyeti,
N) Spor federasyonları veya benzeri organizasyonlar tarafından düzenlenen yarışlara veya turnuvalara katılma.

P) Yolcu taşıma yetkisine sahip olmayan bir hava taşıtının ve helikopterlerin, bir yolcu veya mürettebat sıfatıyla kullanılması, motosiklet kullanılması,
Q) Sözleşmenin kapsamına giren bir kaza neticesinde vuku bulmadığı takdirde suda boğulmalar,
R) Rapor/belge gerektiren hizmetlerin sağlanması için gerekli evraklar verilmediği takdirde.
S) İşbu Sözleşme kapsamındaki hizmetlerden herhangi birinin verilmesi esnasında, aracın içinde veya üzerinde bulunan sökülebilen parçalar ile araç içinde yer alan tüm kişisel ve/veya ticari eşyaların kaybı/bozulması sonucu ortaya çıkan masraflar,
T) Sözleşme Sahibinin araç kullanırken; (i) İlaç, zehirli veya narkotik maddelerin etkisinde olması veya kanındaki alkol düzeyinin kanunların müsaade ettiği düzeyin üzerinde olması, (ii) Aracın sınıfına uygun ehliyete sahip olmaması.  U) Sözleşme Sahibinin yolcu kapasitesine ya da yükleme biçimine uymayan şekilde araç yüklemesi sonucu hasara ya da kazaya sebebiyet vermesi durumunda,
V) Araçta taşınan yakıt madeni esaslı cisimler veya diğer yanıcı patlayıcı ya da zehirli maddeler,             

Birden Çok Güvence: 

Madde 6- Seyahat Yol Yardım Paketi satın alan Sözleşme Sahibi, başkaca güvence/sigorta şirketleriyle aynı rizikolara karşı aynı süreye rastlayan başka güvence/sigorta sözleşmesi yapacak olursa bunu, EUROTÜRK ASSİST ve sigorta şirketlerine derhal bildirmekle yükümlüdür. Birden fazla güvence/sigorta şirketi söz konusu olduğunda, masraflar, güvence / sigorta şirketlerince sözleşme/ poliçe tanzim önceliğine göre ödenir.
Tebliğ ve İhbarlar:  Madde 7- Yol Yardım Paketini satın alan Sözleşme Sahibi, bildirimlerini, EUROTÜRK ASSİST derhal yazılı ya da sözlü yapar. EUROTÜRK ASSİST de bildirimlerini, Sözleşme Sahibinin sözleşmede bildirdiği adresine yazılı yazılı ya da bildirdiği telefona sözlü olarak yapar.

Sırların Saklı Tutulması: Madde 8- EUROTÜRK ASSİST, bu sözleşmenin yapılmasından dolayı Sözleşme Sahibine ait öğreneceği sırların saklı tutulmasından doğacak zararlardan sorumludur.

Yetkili Mahkeme: Madde 9- İşbu Yol Yardım Sözleşmesinden doğan anlaşmazlıklarda, Almanya Dortmund Mahkemeleri  yetkilidir.   

 Zaman Aşımı: Madde 10- İşbu sözleşmeden doğan bütün talepler, iki yılda zaman aşımına uğrar.

Özel Şartlar:  Madde 11- EUROTÜRK ASSİST bu genel şartlara, Sözleşme Sahibi aleyhine olmamak ve Sözleşme kapsamını daraltmamak kaydıyla özel şartlar uygulayabilir.   Yürürlük:  Madde 12- Bu genel şartlar Yol Yardım Sözleşme Süresinin başladığı gün (bakınız Madde-2) yürürlüğe girer.

Madde. 13.Eurotürkassist.UG her zaman Mesafeli sözleşme şartlarını değiştirme hakkına sahiptir.


EUROTÜRK ASSİST .UG

07.04.2019

 44149 Dortmund


Bunuda Okuyun.

İptal ve İade Şartları Tıkla
https://www.dtac.eu/%C4%B0ptal%20ve%20iade%20%C5%9Fartlar%C4%B1