99,90€ 99,00€
ÜYE OL

BİZ SİZİ  ÖNEMSİYORUZ.

Aracınız 10 yaşından üzerimi Şimdi 1 Araç + Tüm Aile (5 Kişi) 129,90 Euro Yerine Şimdi Sadece 99,90 €


Seyahat esnasında lastiğiniz mi patladı? Tek bir telefonla çağırın gelelim.

EUROTÜRKASSİST PRATİK YOL YARDIM PAKETLERİ İLE YOLDA KALMAZSINIZ..


Seyahat esnasında lastiğiniz mi patladı? Tek bir telefonla çağırın gelelim.

EuroTürkAssist Üyelik Pratik yol yardım paketi ile mobil ekiplerimiz aracınızın lastiğini yerinde değiştirerek, yola güvenle devam etmenizi sağlar.


Seyir halindeyken lastiğin patlaması veya farkında olmadan havası inen bir lastikle seyahate devam edilmesi sık rastlanan bir durumdur.


Her iki husus da ciddi kazalara sebebiyet verebilecek problemler olduğundan rutin lastik testleri ve kontrolleri önem arz eder. Dolayısıyla doğru lastik hava basıncı güvenli bir seyahatin anahtarıdır.


Lastik patlamasının en büyük nedenlerinden biri, yabancı bir cisim tarafından lastiğin delinmesidir. Böylesi bir durumda delinen yerden yavaş yavaş dışarı çıkan hava, lastiğin basıncının düşmesine sebep olur. Lastik patlamasının bir diğer sebebi ise aracın darbe almasıdır. Bozuk bir yolda aniden bir nesneye çarpmak ya da çukura girmek sonucunda oluşan darbeler, lastiğin patlamasına neden olabilir.

Lastiklerden bir ya da birkaçının patladığını anladığınızda ani frenlerden kaçınarak sakin bir biçimde aracınızı yavaşlatmak, can güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. Vitesi düşürerek hafifçe frene dokunmak ve aracı yavaşça güvenli bir alanda durdurmak, lastiğiniz patladığını fark ettiğiniz anda yapılacak en doğru harekettir.

Arkadan gelen araçların kaza yapmasını engellemek için ikaz lambalarını yakmak ve yola uyarı işaretleri koymak uyulması gereken bir diğer önemli kuraldır.

Böylesi istenmeyen bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kendinizin ve aracınızın güvenliği ile ilgili önlemleri aldıktan sonra 7/24 EUROTÜRKASSİST SILAYOLU TÜRK OTOMOBİL KULÜBÜ ,Assist’i arayabilir ve&